Evropski zimski kongres ESCRS-a, Ljubljana

Pet doktora bolnice ,,Profesional’’ je prisustvovalo zimskom simpozijumu Evropskog udruženja hirurga katarakte i refraktivnih hirurga (ESCRS) održanog u Lubljani od 14. do 16. februara 2014.

Evropsko udruženje hirurga katarakte i refraktivnih hirurga (ESCRS) je najveće evropsko udruženje koje okuplja veliki broj oftalmologa iz celog sveta, kojima je dominantno polje rada hirurgija katarakte i refraktivna hirurgija (lasersko skidanje dioptrije).

Simpozijum u Ljubljani je bio 18. po redu zimski simpozijum Evropskog udruženje hirurga katarakte i refraktivnih hirurga (ESCRS)

Kongresu je prisustvovao veliki broj oftalmologa iz celog sveta, od kojih je najviše bilo iz zemalja jugoistočne Evrope. U toku simpozijuma delegati su imali priliku da odslušaju preko 300 usmenih prezentacija, 100 slobodnih radova i preko 100 elektronskih prezentacija. Lekari očne bolnice ,,Profesional’’ su učestvovali na kongresu sa tri poster prezentacije.