Kongres Evropskog udruženja retinologa u Londonu - EuRetina

Kongres Evropskog udruženja retinologa  u Londonu - EuRetina

U Londonu je od 11. do 14. septembra održan 14. godišnji EuRetina kongres, kojem je prisustvovala i dr Kristina Savić, doktorka očne bolnice Profesional. Ovogodišnjem kongresu Euretine (Evroskog udruženja retinologa) je prisustvovalo 5500 delegata iz celog sveta.

Na kongresu je održan veliki broj glavnih simpozijuma, instrukcijskih I hirurških kurseva, sesija slobodnih radova i poster prezentacija. Najviše reči je bilo o primeni savrmene anti VEGF terapije u lečenju bolesti očnog dna žute mrlje, kao što su senilna degeneracija žute mrlje, dijabetesna retinopatija, venska okluzija retine, sa kojom se u svakodnevnoj kliničkoj praksi i u očnoj bolnici Profesional postižu odlični rezultati.

Pored navedenih sesija, posećen je bio kurs o hirurgiji ablacija mrežnjače, kurs o uveitisima I sesija o intraokularnim tumorima. Sledeći godišnji Euretina kongres će se održati u septemrbu 2015. godine u Nici.