Kongres Udruženja oftalmologa Srbije, Zlatibor

Na Zlatiboru je, od 15. do 18. septembra, održan 14. Kongres Udruženja oftalmologa Srbije. Kongresu je prisustvovalo više stotina oftalmologa iz Srbije i regiona. Zapaženo učešće su imali i oftalmolozi očne bolnice ,,Profesional-dr Suvajac’’.

Petoro oftalmologa očne bolnice ,,Profesional-dr Suvajac’’ je održalo usmene prezentacije, dok je još četiri lekara nastupilo sa poster prezentacijama. Predavanja su održana na sesijama posvećenim refraktivnoj hirurgiji, operacijama katarakte, glaukomu, bolestima mrežnjače i zadnjeg segmenta oka, kontaktnim sočivima, i prednjem segmentu oka.

Mr sci. med. dr Gordana Suvajac, medicinski direktor očne bolnice ,,Profesional-dr Suvajac’’ je bila jedan od moderatora na veoma posećenoj sesiji o refraktivnoh hirugiji, dok je prof. dr Branislav Đurović predsedavao sesijom na kojoj su svoja predavanja prezentovali gosti po pozivu iz inostranstva.

Mr sci. med. dr Gordana Suvajac je odražala i predavanje po pozivu na sesiji o kontaktnim sočivima, u kojem je predstavila iskustva sa fitovanjem skleralnih sočiva u bolnici ,,Profesional-dr Suvajac’’, jedinoj ustanovi u Srbiji u kojoj se fituju navedena sočiva.