Kongres udruženja za hirurgiju katarakte i refraktivnu hirurgiju

Doktori očne bolnice Profesional su učestvovali na 15.-om po redu zimskom kongresu evropskog udruženja za hirurgiju katarakte i refraktivnu hirurgiju (ESCRS) održanog u Istambulu od 18. do 20. februara 2011.

Evropsko udruženje za hirurgiju katarakte i refraktivnu hirurgiju  je vodeće evropsko udruženje koje se bavi unapređivanjem svih aspekata hirurgije katarakte i refraktivne hirurgije.

Po drugi put, posle Budimpešte 2010., zimski simpozijum je organizovan u istočnoevropskom gradu i u potpunosti je ispunio sva očekivanja učesnika.

Kongres je održan u saradnji sa turskim oftalmološkim društvom i okupio je veliki broj oftalmologa iz cele Evrope koji su imali prilike da se upoznaju sa najnovijim tehnikama i stavovima moderne refraktivne hirurgije.

Najposećeniji deo kongresa je bila  demonstracija savremnih hirurških tehnika operacija katarakte i skidanja dioptrije uživo prenošena iz univerzitetske bolnice u Istambulu.