Nacionalni kongres oftalmologa Srbije, Novi Sad

U Novom Sadu je od 20. do 21. septembra održan 15. kongres oftalmologa Srbije. Nacionalni kongres oftalmloga sa stranim učešćem je i ove godine okupio veliki broj oftalmologa iz Srbije i regiona, koji su na sesijama o hirurgiji katarakte, refraktivnoj hirurgiji, glaukomu, rožnjači, medicinskoj i hirurškoj retini razmenjivali iskustva i znanje.

I lekari očne bolnice Profesional su aktivno učestovavali na kongresu i prezentovali iskustva i rezultate iz svakodnevne kliničke prakse u očnoj bolnici Profesional.  Dr Vladimir Suvajac je predstavio rezultate korekcije visokog miopnog astigmatizma na sesiji o refraktivnoj hirurgiji, dok je dr Kristina Savić govorila o primeni savrmene anti  VEGF terapije kod venskih okluzija retine na sesiji o medical retini. Dr Jovana Suvajac i dr Vesna Novaković su prezentovale svoje poster prezentacije.