Prvi broj Oftalmološke revije u izdanju očne bolnice Profesional

U septembru 2011., pred nacionalni kongres oftalmologa Srbije, očna bolnica Profesional je izdala prvi broj Oftalmološke revije, časopisa posvećenog praktičnoj oftalmologiji.

Oftalmološka revija je časopis namenjen oftalmolozima i koncipiran je da daje najpraktičnije informacije iz svih oblasti oftalmologije, primenljive u svakodnevnom kliničkom radu. U prvom proju veliki broj stručnjaka, uključujući mr sci. med. dr Gordanu Suvajac, prof. dr Branislava Đurovića, prof. dr Svetislava Milenkovića, prof. dr Ljubišu Nikolića, doc. dr Vladimira Čanadanovića, prof. dr Miloša Jovanovića, prof. dr Gordanu Zlatanović, mr sci. med. dr Željku Jojić Savićević, piše o velikom broju aktuelnih i praktičnih tema.

Obrađene teme uključuju indikacije za laserski tretman kod dijabetičke retinopatije, kornealnu refraktivnu hirurgiju u korekciji miopije, fakna intraokularna sočiva, refrakcione anomalije i slabovidost u dečijoj dobi i mnoge druge.

Pored stručnih članaka, revija će objavljivati i izveštaje sa najvećih svetskih oftalmoloških kongresa, sa posebnim osvrtom na nove tendencije u savremenoj oftalmologiji.

Oftalmološka revija će izlaziti dva puta godišnje, na svakih šest meseci i biće dostupna svim oftalmolozima u zemlji.

Svi oftalmolozi koji nisu imali priliku da dobiju prvi broj, nas mogu kontaktirati putem emejl adrese i dobiti jedan primerak časopisa u štampanom ili pdf izdanju.