Treći broj Oftalmološke revije u izdanju očne bolnice Profesional

U oktobru 2012., očna bolnica ,,Profesional - dr Suvajac’’ je izdala treći broj ‚‚Oftalmološke revije'', časopisa posvećenog kliničkoj oftalmologiji. Obzirom na izuzetno lep prijem prva dva broja ,,Oftalmološke revije’’ među oftalmolozima Srbije i regiona, i veoma pozitivne kritike, izdavanje trećeg broja revije je bio logičan sled događaja.

Oftalmološka revija je časopis namenjen oftalmolozima i lekarima na specijalizaciji iz oftalmologije i koncipiran je da daje najpraktičnije informacije iz svih oblasti oftalmologije, primenljive u svakodnevnom kliničkom radu.

U drugom broju veliki broj stručnjaka, uključujući prim. dr Marinu Horvatić Obradović, prof.dr Ivana Stefanovića,  mr sci. med. dr Gordanu Suvajac, prof. dr Branislava Đurovića, prof.dr Miloša Jovanovića, doc. Dr Milku Maviju, dr Maju Vujanić, mr sci.med. Željku Jojić Savićević, dr sci.med. Vesnu Jakšić, dr Vladimira Suvajca, piše o velikom broju aktuelnih i praktičnih tema.

Obrađene teme uključuju autotransplantaciju limbalnih matičnih ćelija u rekonstrukciji površine oka; indikacije za vitrektomiju, sudskomedicinsko veštačenje u oftalmologiji, uticaj refraktivne hirurgije na binokularni vid, OCT u dijagnostici edema makule, dijabetičnu retinopatiju, mnogobrojne izveštaje sa evropskih oftalmoloških kongresa i druge.

Svi oftalmolozi i lekari na specijalizaciji iz oftalmologije, koji nisu imali priliku da dobiju drugi broj Oftalmološke revije, nas mogu kontaktirati putem naše emejl adrese (kontkat@bolnicaprofesional.rs)  i dobiti jedan primerak časopisa u štampanom ili pdf izdanju.

Treći broj ‚‚Oftalmološke revije'' je moguće pogledati i u online pdf formatu na sledećoj strani:

‚‚Oftalmološka revija'' - broj 3