Vitreoretinalna hirurgija bolnice Profesional

Vitreoretinalna hirurgija  bolnice Profesional

Dr Carl Claes, jedan od najpoznatijih svetskih vitreoretinalnih hirurga je obavio niz zahtevnih intervencija na očnom dnu i žutoj mrlji u očnoj bolnici Profesional. Sve intervencije su obavljene uz pomoć najsavremenijeg Alcon Constellation mikrohirurškog uređaja.

Dr Claes spada u red najboljih svetskih vitreoretinalnih hirurga, i dobitnik je velikog broja svetskih priznanja za svoj doprinos u razvoju vitreoretinalne hirurge. Održao je preko 400 stručnih predavanja po pozivu širom sveta i obučio veliki broj drugih hirurga.

Godišnje u svojoj klinici u Belgiji obavi preko 1200 najkompleksnijih operacija mrežnjače i žute mrlje na pacijentima od kojih je 60% upućeno kod dr Claesa iz drugih zemalja Evrope, Bliskog istoka i Afrike.

Dr Claes će u svojstvu stručnog konsultanta obavljati operacije na očnom dnu i žutoj mrlji u očnoj bolnici Profesional - dr Suvajac.